Bez kategorii

Z początkiem stycznia 2023 roku Harald Erkinger przejął zarządzanie CIS – Certification & Information Security Services GmbH. 42-letni wiedeńczyk szczyci się międzynarodową karierą w dziedzinie bezpieczeństwa informacji i cyberbezpieczeństwa oraz zna specyficzne wymagania klientów z perspektywy audytu, doradztwa i działalności operacyjnej. Erkinger chce konsekwentnie przyczyniać się do sukcesu dostawcy usług certyfikacyjnych i szkoleniowych CIS. Zastąpi Klausa Veselko, który opuści kierownictwo CIS 28 lutego 2023 roku.

Harald Erkinger (42) jest nowym dyrektorem zarządzającym CIS GmbH od 1 stycznia 2023 r. i jest odpowiedzialny za całą międzynarodową działalność akredytowanej jednostki certyfikującej. Wyszkolony menedżer ds. bezpieczeństwa informacji (dyplom inżyniera na FH Oberösterreich Campus Hagenberg) ma 18-letnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie bezpieczeństwa informacji i cyberbezpieczeństwa, a także transformacji cyfrowej i chmurowej. Ostatnio z powodzeniem prowadził własną firmą konsultingową w Londynie i opiekował się międzynarodowymi klientami, między innymi jako dyrektor ds. bezpieczeństwa informacji. Jego klientami były Red Cross, Prudential, Tesco i Royal Mail. Wcześniej przez dziesięć lat wdrażał projekty klientów z zakresu bezpieczeństwa w Deloitte.

„Jestem pasjonatem cyberbezpieczeństwa i bezpieczeństwa informacji oraz cieszę się, że mogę wykorzystać moje doświadczenie dla dobra naszych klientów i partnerów zarówno na arenie międzynarodowej, jak i w Austrii. Wraz z dedykowanym zespołem CIS nadal koncentrujemy się na wysokiej jakości usług i wartości dodanej dla naszych klientów.” – mówi Harald Erkinger, dyrektor generalny CIS GmbH.

Akredytowana jednostka certyfikująca CIS, powiązana kapitałowo i personalnie z Quality Austria, ma oddziały i partnerów w 15 krajach i specjalizuje się w takich dziedzinach, jak bezpieczeństwo informacji, ochrona danych, centra danych, przetwarzanie w chmurze, zarządzanie ciągłością działania i usługami IT.