CO WYRÓŻNIA SZKOLENIA CIS

Akredytacja nadana przez niezależną jednostkę akredytacyjną

Nastawienie na praktykę / warsztaty

Stała weryfikacja kompetencji trenerów

Wsparcie podczas i po szkoleniu

ISO/IEC 27001:2022 – przegląd aktualizacji normy i przejście na nową normę

Jest to jednodniowe (5 godzin) szkolenie nastawione na praktykę, podczas którego:

 • zdobędziesz kluczową wiedzę z zakresu zmian międzynarodowej normy ISO/IEC 27001
 • nauczysz się właściwie interpretować zapisy nowej normy ISO/IEC 27001:2022
 • zapoznasz się z metodyką wdrożeniową zorientowaną na praktykę
 • udoskonalisz kompetencje zarządzania przejściem na nową normę ISO/IEC 27001:2022

Zmiany w normie ISO/IEC 27002:2022 i szczegółowe omówienie zabezpieczeń

Jest to jednodniowe (5 godzin) szkolenie nastawione na praktykę, podczas którego:

 • poznasz zmiany w normie ISO 27002
 • dowiesz się, jak zmiany w ISO 27002 wpłynęły na zmiany w normie ISO 27001
 • nauczysz się wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce
 • zdobędziesz certyfikat potwierdzający wiedzę i kompetencje

Manager bezpieczeństwa informacji ISO 27001 – szkolenie akredytowane

Nauczysz się samodzielnie i skutecznie budować, monitorować i doskonalić System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w oparciu o normę ISO/IEC  27001 i przewodnik jej wdrożenia w postaci normy ISO/IEC 27002. Rozwiniesz również swoje umiejętności managerskie o kompetencje społeczne oraz będziesz na bieżąco z aktualnymi wymaganiami prawnymi związanymi z bezpieczeństwem informacji.

Szkolenie to objęte jest akredytacją w zakresie certyfikacji osób na zgodność z normą EN ISO/IEC 17024:2012 udzieloną przez krajową jednostkę akredytacyjną. Dzięki ukończeniu go możesz wziąć udział w szkoleniu akredytowanym „Audytor bezpieczeństwa informacji ISO 27001” i uzyskać certyfikat audytora wiodącego, który spełnia kryteria zawarte w rozporządzeniu Ministra Cyfryzacji w sprawie wykazu certyfikatów uprawniających do przeprowadzenia audytu.

Audytor bezpieczeństwa informacji ISO 27001 – szkolenie akredytowane

Zapoznasz się z całym procesem audytowania począwszy od przygotowania planu audytu, przeprowadzenia audytu oraz opracowywania dokumentacji poaudytowej. Koncentracja na technikach audytowania i ich praktycznym zastosowaniu uzupełniona o psychologiczne aspekty da Ci solidne podstawy do tego, aby samodzielnie przeprowadzać audyty wewnętrzne w firmie i/lub audyty zewnętrzne.

Szkolenie to objęte jest akredytacją w zakresie certyfikacji osób na zgodność z normą EN ISO/IEC 17024:2012 udzieloną przez krajową jednostkę akredytacyjną, dzięki czemu otrzymujesz akredytowany certyfikat audytora wiodącego CIS – Information Security Auditor, który spełnia kryteria zawarte w rozporządzeniu Ministra Cyfryzacji w sprawie wykazu certyfikatów uprawniających do przeprowadzenia audytu.

Na podstawie akredytowanego certyfikatu możesz się również ubiegać o uzyskanie powołania na audytora tzw. 3 –strony oraz o przyznanie certyfikatu EOQ, który w krajach zachodniej Europy jest równoważny certyfikatom zawodowym.

Information Security Refresher dla Managerów i Audytorów ISO 27001 – szkolenie akredytowane

Zaktualizujesz wiedzę na temat zmian w normach  ISO/IEC  27001 i ISO/IEC  27002. Nauczysz się wykorzystywać praktycznie standardy dotyczące zarządzania ciągłością działania, tj. ISO 27031 i ISO 22301 (BCM) oraz nabędziesz kompetencje w zakresie monitorowania i pomiarów zgodnie ze standardem ISO 27004.

Udział w szkoleniu raz na 3 lata jest warunkiem koniecznym przedłużenia ważności certyfikatów akredytowanych CIS – Information Security Manager i CIS – Information Security Auditor.

Audytor wewnętrzny Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji wg ISO 27001

Uczestnicząc w szkoleniu uporządkujesz wiedzę na temat Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (SZBI) budowanego i doskonalonego w oparciu o normę ISO/IEC 27001:2013, dowiesz się jak ten system audytować i dokumentować działania audytowe prawidłowo i efektywnie. Poszerzysz także swoje kompetencje w zakresie postępowania z ryzykiem oraz budowania odpowiednich relacji z audytowanymi.

Audytor ciągłości działania BCMS wg ISO 22301

Szkolenie Audytor ciągłości działania Business Continuity Managment System wg ISO 22301 umożliwia uczestnikom szkolenia nabycie kompetencji w zakresie przeprowadzania audytów zgodnie z wymaganiami normy ISO 22301.

W trakcie szkolenia omówione zostaną kluczowe wymagania normy ISO 22301, zasady zaplanowania, przygotowania, przeprowadzenia i udokumentowania wyników audytu  zgodnie z wytycznymi normy ISO 19011:2018.

Program szkolenia ukierunkowany jest na zdobycie i doskonalenie praktycznych umiejętności osób prowadzących audyty, które pragną rozwijać wiedzę z zakresu stosowania normy ISO 22301 oraz oceniać skuteczność systemów zarządzania ciągłością działania.

Manager ciągłości działania wg ISO 22301

Nauczysz się budować i doskonalić efektywny system zarządzania ciągłością działania w oparciu o normę ISO 22301 oraz przećwiczysz przeprowadzanie analizy wpływu na biznes. Dzięki temu nabędziesz kompetencje, dzięki którym będziesz w stanie  zapewnić firmie działanie w najbardziej wymagających i niespodziewanych sytuacjach chroniąc jej zasoby oraz zapewniając ciągłość działania i ochronę biznesu.

ISO 27701 – System Zarządzania Ochroną Danych Osobowych

Nauczysz się budować i doskonalić efektywny System Zarządzania Ochroną Danych w oparciu o normę ISO 27701 oraz przećwiczysz wybrane narzędzia w praktyce. Będziesz mógł jednocześnie zweryfikować rozwiązania wprowadzone już w Twojej firmie odnośnie wymagań RODO.

Budując lub modyfikując kompleksowy system zarządzania obejmujący rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo informacji, ochronę danych osobowych i uwzględniający aktualne regulacje prawne w tym m.in. RODO ograniczasz koszty, oszczędzasz czas i energię.

O SZKOLENIACH I TRENERACH CIS
SZKOLENIA OTWARTE

Jeżeli:

 • potrzebujesz 1-2 specjalistów z danego zakresu
 • wolisz zdobywać doświadczenie w małych grupach i na neutralnym gruncie
 • chciałbyś skonfrontować swoje idee i rozwiązania z innymi firmami
 • szukasz inspiracji w innych branżach
 • chcesz mieć możliwość wyboru jednego z kilku dowolnych terminów

wybierz udział w szkoleniu otwartym, a my zadbamy o resztę, czyli o wygodną salę, całodzienny poczęstunek (ciastka, napoje) oraz lunch.

SZKOLENIA “SZYTE NA MIARĘ”

Jeżeli:

 • myślisz o przeszkoleniu z danego zakresu większej liczby osób
 • chciałbyś połączyć w całość kilka tematów z różnych obszarów i dostosować je do potrzeb Twojej firmy
 • masz sprecyzowane oczekiwania odnośnie metod i technik pracy
 • nie wiesz, jakie szkolenie byłoby dla Twojej firmy najlepsze i liczysz na podpowiedź z naszej strony
 • chcesz swobodnie rozmawiać o rozwiązaniach stosowanych przez Ciebie w odniesieniu do specyfiki działalności Twojej firmy

wybierz szkolenie „szyte na miarę”. Wspólnie doprecyzujemy Twoje potrzeby, ustalimy priorytety i metody współpracy tak, aby szkolenie przyniosło wymierne i rzeczywiste korzyści Twojej firmie.

TRENERZY CIS-CERT

Nasi trenerzy muszą otrzymać powołanie, aby prowadzić szkolenia akredytowane.

Z uwagi na fakt, iż trenerzy CIS mają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, są zobligowani do ciągłego rozwoju i wymiany doświadczeń przez jednostkę macierzystą w Wiedniu oraz są powołanymi audytorami wiodącymi, szkolenia przez nich prowadzone są oceniane na 9,5 lub 10 na skali 10-ciostopniowej. Doceniane są przede wszystkim: ich wiedza, ogromne doświadczenie i dzielenie się wieloma praktycznymi przykładami z życia. Jest to możliwe dzięki temu, że jako stale praktykujący audytorzy wiodący mogą uczestnikom szkoleń podawać przykłady z życia z tzw. „pierwszej ręki”.

NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

INTERESUJE CIĘ JAKIEŚ SZKOLENIE?
  BARBARA WRÓBLEWSKA

  Koordynator ds. Certyfikacji i Szkoleń

  Chcesz dowiedzieć się więcej na temat konkretnego szkolenia? Napisz lub zadzwoń.

  Tel. +48 32 216 26 40
  Kom. 516 687 791
  E-mail: barbara.wroblewska@cis-cert.com.pl