Poznaj procesy, wymagania oraz praktyczne zastosowanie norm ISO 27001 i ISO 27002

Zdobądź niezbędną wiedzę z zakresu prawa i psychologii, by móc sprawnie i zgodnie z przepisami wprowadzić w Twojej firmie nabytą wiedzę techniczną

Zdobądź kompetencje do pełnienia funkcji np. Pełnomocnika ds. Bezpieczeństwa
Zdobądź certyfikat pożądany na rynku

http://gov.pl/web/cyfryzacja/audyt

DLACZEGO WARTO?
 • Potwierdzisz swoje kompetencje uzyskując:

  • międzynarodowy, akredytowany certyfikat „CIS-Information Security Manager” oraz
  • nieakredytowany certyfikat „Chief Security Officer”.
 • Zyskasz konkretne psychologiczne narzędzia oraz wiedzę z zakresu prawa, które pomogą Ci skutecznie zajmować się bezpieczeństwem informacji w firmie.

 • Poznasz najważniejsze podstawy systemu bezpieczeństwa informacji oraz ogólne aspekty dotyczące organizacji, technologii i zarządzania procesami.

 • Zdobędziesz umiejętności m.in. takie jak: zdolność do pracy w zespole oraz do rozwiązywania konfliktów.

 • Poznasz, jakie są modele relacyjne, techniki motywacyjne i procesy dynamiki grupy.

 • Liczne przykłady przytaczane przez trenera pomogą Ci samodzielnie wdrożyć w firmie to, czego nauczyłeś się podczas szkolenia.

PROGRAM SZKOLENIA

Moduł I: Normy ISO 27001 / ISO 27002

 • Opis

  Głównym tematem Modułu I jest omówienie Międzynarodowego Standardu ISO/IEC 27001, stanowiącego nie tylko podstawę systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji, ale będącego także odpowiednim przewodnikiem dla wdrożenia standardu ISO/IEC 27002, we wszystkich ważnych obszarach przedsiębiorstwa (m.in. w polityce bezpieczeństwa, zarządzaniu ryzykiem, planowaniu ciągłości biznesowej i audycie wewnętrznym).

  W ciągu 2 dni uczestnicy kursu poznają najważniejsze podstawy systemu bezpieczeństwa informacji. Zostaną również zapoznani z ogólnymi aspektami dotyczącymi organizacji, technologii i zarządzania procesami.

  Praktyczne przykłady przytaczane przez trenera pomogą uczestnikom samodzielnie wdrożyć w firmie to, czego nauczyli się podczas szkolenia.

Moduł II: Podstawy psychologii

 • Opis

  Podczas tej części szkolenia dowiesz się, jak wdrażać w firmie zdobytą wiedzę techniczną.

  Moduł II obejmuje również naukę takich umiejętności jak: zdolność do pracy w zespole, zdolność do rozwiązywania konfliktów, zdolność do współpracy interdyscyplinarnej oraz zaznajamia z modelami relacyjnymi, procesami dynamiki grupy i technikami motywacyjnymi.

Moduł III: Podstawy prawne

 • Opis

  W ostatnim dniu szkolenia omawiane są zagadnienia związane z systemem utworzonym przez przepisy regulujące ochronę danych osobowych, które stanowią jeden z najistotniejszych elementów w zakresie bezpieczeństwa informacji. Podczas kursu Uczestnicy zostaną zaznajomieni z czterema priorytetami z tego zakresu:

  Ochrona i bezpieczeństwo danych

  Blok ten zawiera informacje na temat danych podlegających ochronie, sposobu korzystania z danych, tajemnicy danych, praw osób zainteresowanych, kar i odszkodowań.

  Ustawy o konkurencji i konkurencyjności

  Ta część udziela podstawowych informacji na temat reklam przesyłanych drogą elektroniczną, ochrony i zakazów dotyczących reklam, łączy internetowych i znaków towarowych.

  Handel elektroniczny

  Ten rozdział poświęcony został dyrektywom o handlu elektronicznym, sprzedaży zdalnej oraz ustawie o podpisie elektronicznym.

  Prawa autorskie i nazwy domen

  Ostatnia część tego modułu dotyczy ochrony znaków towarowych oraz ochrony nazw i znaków identyfikacyjnych.

Moduł IV: Podsumowanie szkolenie i egzamin

 • Opis

  Egzamin pisemny – trwa godzinę i  jest przeprowadzany w formie testu jednokrotnego wyboru (30 pytań: 7 pytań z prawa, 7 pytań z psychologii i 16 pytań z norm ISO 27001 i 27002). Aby zdać egzamin, należy uzyskać minimum 50% poprawnych odpowiedzi z każdego modułu (moduły to: prawo, psychologia, normy).

SPRAWDŹ, CZY TO SZKOLENIE JEST DLA CIEBIE

I JAKIE CERTYFIKATY OTRZYMASZ

Jeżeli szukasz szkolenia, które pozwoliłoby Ci zwiększyć kompetencje w zakresie zarządzania bezpieczeństwem informacji, czy to z poziomu zarządu, czy z poziomu managera zespołu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo informacji w firmie – szkolenie to idealnie wpisze się w Twoje oczekiwania. Dobrze, gdybyś posiadał podstawową wiedzę z zakresu technologii informacyjnych, ale nie jest to warunek konieczny uczestnictwa w szkoleniu.

W jego trakcie zostanie Ci przybliżony zakres normy ISO 27001/ ISO 27002 oraz zdobędziesz niezbędną wiedzę z podstaw prawa i psychologii. Zapoznasz się również z najważniejszymi podstawami systemu bezpieczeństwa informacji oraz ogólnymi aspektami dotyczącymi organizacji, technologii i zarządzania procesami. Z kolei liczne przykłady przytaczane przez trenera pomogą Ci samodzielnie wdrożyć w firmie to, czego nauczyłeś się podczas szkolenia.

Po zdaniu egzaminu otrzymasz akredytowany certyfikat „CIS-Information Security Manager” dla normy ISO 27001 oraz nieakredytowany certyfikat „Chief Security Officer” (ważny bezterminowo). Posiadając akredytowany certyfikat IS Manager będziesz spełniać jeden z warunków przystąpienia do szkolenia „Information Security Auditor” także organizowanego przez CIS.

UWAGA: Zgodnie z zasadami certyfikacji osób ważność certyfikatu akredytowanego „CIS-Information Security Manager” należy przedłużyć po okresie 3 lat uczestnicząc w 2-dniowym szkoleniu odnawiającym wiedzę i wykazując się doświadczeniem w obszarze bezpieczeństwa informacji w ciągu tych trzech lat (szczegółowe warunki przedłużania ważności akredytowanych certyfikatów CIS do pobrania na dole strony w: WARUNKI WSPÓŁPRACY). Wydawany przez CIS certyfikat akredytowany spełnia kryteria określone w rozporządzeniu Ministra Cyfryzacji z 12.10.2018 r.

Odpowiedź Ministra Cyfryzacji w tej sprawie.

W cenie szkolenia:

Imienne certyfikaty potwierdzające Twoje kompetencje

Materiały szkoleniowe

Wsparcie trenera po szkoleniu

Poczęstunek oraz lunch

 • 32 godziny szkolenia - 4 dni

 • 80% czasu ćwiczenia, case study, dyskusje

 • 20% czasu mini-wykłady

DLACZEGO MY?

 • Nasze szkolenia nastawione są na rozwój praktycznych umiejętności oraz wykorzystanie nowych kompetencji w praktyce i biznesie.

 • Preferujemy prowadzenie zajęć w formie warsztatowej dla grup do 12 osób. 80% czasu naszych szkoleń to ćwiczenia, case studies oraz dyskusje moderowane.

 • Trenerzy CIS to praktycy z doświadczeniem wdrożeniowym i auditorskim w tematyce, której dotyczy dane szkolenie. Doceniani są za praktyczne podejście, dawanie przestrzeni do wymiany doświadczeń oraz umiejętność przekazywania wiedzy w sposób efektywny i ciekawy.

 • Jesteśmy przedstawicielstwem międzynarodowej jednostki certyfikującej i szkoleniowej. To wbrew pozorom ma spore znaczenie. Masz dzięki temu pewność, że każde szkolenie oparte jest na rzetelnych informacjach, a certyfikaty rozpoznawalne niemal na całym świecie.

CO MÓWIĄ UCZESTNICY SZKOLEŃ?

Terminy / Cena szkolenia* (4 dni / 32 h)

 • 04 – 07 czerwiec 2024 r., Warszawa | 3600 zł netto (UWAGA: ze względu na konieczność zamówienia egzaminów zgodnie z zasadami akredytacyjnymi – zgłoszenia można przysyłać wyłącznie do 29 maja 2024 r.)
 • 15 – 18 październik 2024 r., Warszawa | 3600 zł netto (UWAGA: ze względu na konieczność zamówienia egzaminów zgodnie z zasadami akredytacyjnymi – zgłoszenia można przysyłać wyłącznie do 1 października 2024 r.)
 • 22 – 25 październik 2024 r., Mikołów | 3600 zł netto (UWAGA: ze względu na konieczność zamówienia egzaminów zgodnie z zasadami akredytacyjnymi – zgłoszenia można przysyłać wyłącznie do 8 października 2024 r.)

Cena szkolenia brutto (po doliczeniu 23% podatku VAT) wynosi: 4428 zł (koszt brutto udziału w szkoleniu w  grudniu 2023 r. – 4182 zł)

* W przypadku okazania stosownego oświadczenia o całkowitym finansowaniu usługi ze środków publicznych do podanej ceny nie zostanie doliczony 23% podatek VAT.

CENA SZKOLENIA OBEJMUJE:

 1. Przeprowadzenie szkolenia.
 2. Materiały szkoleniowe w formie drukowanej.
 3. Przerwy kawowe i drobne poczęstunki.
 4. Ciepły posiłek w ciągu dnia.
 5. Opłata akredytacyjna (za egzamin i wydanie certyfikatu).

NOCLEGI: opłata za nocleg nie jest wliczona w cenę szkolenia, możemy jednak pomóc w rezerwacji hotelu.

INTERESUJE CIĘ TO SZKOLENIE?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Odpowiemy na pytania i pomożemy załatwić wszystkie formalności.
  BARBARA WRÓBLEWSKA

  Koordynator ds. Certyfikacji i Szkoleń

  Chcesz dowiedzieć się więcej na temat szkolenia? Napisz lub zadzwoń.

  Tel. +48 32 216 26 40
  Kom. 516 687 791
  E-mail: barbara.wroblewska@cis-cert.com.pl